کاربرد تکنولوژی UPVC در ساختمان

Instagram

تکنولوژی upvc و کاربرد آن در ساختمان ها

این روزها در نمای خارجی بسیاری از سازه های دنیا در و پنجره های upvc را می بینیم که به عنوان یک تکنولوژی موفق در هر سازه ای قابل دید است.در گذشته ها قابهای چوبی سنتی را برای در و پنجره به کار می بردند اما انسان ها همیشه به دنبال کشف مواد بهتر برای زندگی آسان تر و بهتر بودند. Pvc یکی از این مواد کشف شده بود که نام دیگر آن پلیمر وینیل کلراید می باشد.

آشنایی با پنجره های upvc

پنجره upvc یک نوع پنجره است که برای ساخت قاب آن از پروفیل های pvc استفاده می شود. پروفیل های pvc حفره دار هستند بنابراین عایق خوبی برای حرارت هستند. هم چنین در اینگونه پنجره ها داخل پروفیل از یک ناودان فلزی استفاده می شود که به آن upvc می گویند که استحکام این پنجره را بیشتر می کند.
این مدل پنجره در تمامی ساختمان ها اعم از تجاری, اداری و مسکونی به کار می رود. پنجره های upvc  را با شیشه های دو یا سه جداره برای بهتر شدن به عنوان عایق صدا و عایق حرارت به کار می روند.
از ویژگی های upvc می توان به دوام بالای آنها اشاره کرد. پنجره های upvc در برابر رطوبت و گرما و نور مستقیم مقاوم هستند و عمر آن ها حدود 25 سال است و پس از آن هم قابل بازیافت می باشد. قابلیت شستشو, صرفه جویی در مصرف انرژی, هزینه مناسب, ضد اشتعال و ضد حریق بودن از دیگر ویژگی های این در و پنجره هاست.