upvc چیست و چه مزایایی دارد

Instagram

چرا پنجره upvc:
در این گفتار و یا نوشته می خواهیم به دلایل استفاده از پنجره upvc بپردازیم و به سوال چرا پنجره upvc پاسخ دهیم، جهت پاسخ دادن به این سوال باید مزایای استفاده از پنجره upvc را به ترتیب نام ببریم.

مزایای پنجره upvc:

 1. دوام و استحکام بالا:
  اگر در انتخاب پروفیل upvc خود دقت فرمایید و تولیدکننده نیز پنجره شما را به صورت کاملاً استاندارد تولید نماید پنجره از دوام و استحکام بالایی برخوردار است و در صورت رعایت کردن استاندارد در ساخت پنجره upvc و نگهداری به موقع از پنجره upvc، این نوع پنجره از طول عمر بالای 15 سال برخوردار می باشد.
 2. ثبات رنگ در پنجره upvc:

پنجره upvc، مخفف unplasticized polyvinyl chloride می باشد. ترکیبی از NACL و یا همان نمک طعام که با اضافه کردن مواد دیگر به آن سختی و مقاومت در آن ایجاد می کنند، در واقع رنگ اصلی مواد تشکیل دهنده upvc سفید می باشد و در صورت استفاده از مواد استاندارد و به اندازه کافی شما هیچگونه تغییر رنگی را درپروفیل ها طی مدت زمان نخواهید دید.

 1. عایق بودن پنجره upvc در برابر گرما و سرما:

یکی از مزایای مهم پنجره upvc عایق بودن در برابر سرما و گرما می باشد. یک پنجره upvc که به صورت کاملاً استاندارد تولید شده باشد تا میزان 100% در برابر گرما و سرما می تواند عایق باشد.

 1. عایق بودن پنجره upvc در برابر آلودگی های صوتی و گرد و غبار:

یک پنجره upvc استاندارد در برابر گرد و غبار 100% عایق می باشد و با تغییر در نوع شیشه دوجداره می توان همین پنجره را تا میزان 90% در برابر آلودگی های صوتی عایق نمود.

 1. امکان ساخت و اجرای پنجره upvc در همه اشکال هندسی و بدون محدودیت:

با توجه به قابل انعطاف بودن پروفیل upvc و توانایی خم شدن در زوایای مختلف بدون رسیدن به نقطه شکست، از اینرو توسط ماشین آلات جوش دوسر و چهارسر می توان پنجره upvc در اشکال هندسی مختلف مثل دایره، بیضی، مربع، ذوزنقه و … را تولید کرد.

 1. تنوع بسیار بالا در بازشوهای پنجره upvc:

جهت بازشوهای پنجره upvc تنوع بسیاری وجود دارد، حالتهای لولایی، 2حالته، کشویی، فولکس واگنی، ریلی، بیرون بازشو، داخل بازشو تنوع بسیار می باشد و پنجره upvc مناسب جهت کاربری و سلایق مختلف می باشد.

 1. امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی:

در پنجره upvc شما این امکان را دارید که از یراق آلات الکترونیکی استفاده نمایید.

 1. غیرقابل اشتعال بودن پنجره upvc:

در برابر حرارت و آتش پنجره upvc تا یک زمانی، غیرقابل اشتعال و مقاوم می باشد. در برابر شعله های زیاد و زمان طولانی در برابر آتش دفرمه و دچار تغییر شکل می شود اما مشتعل نمی شود.

 1. متناسب با شرایط آب و هوایی:

پروفیل های upvc جهت اب و هوای مختلف تولید می گردند. سعی شود از پروفیل های استاندارد که تحمل شرایط آب و هوایی مختلف را دارند استفاده شود.
هم در مناطق گرمسیر و سردسیر دچار دفرمه و تغییر رنگ نشوند. بعنوان مثال یک پروفیل upvc استاندارد باید در مناطق کویری تحمل اختلاف دما در شب و روز را داشته باشد و در برابر تابش های شدید و قائم خورشید دچار تغییر رنگ نگردد.

 1. سبک بودن:

پنجره upvc وزن کمی نسبت به انواع پنجره های دیگر دارند از اینرو با توجه به مبحث سبک سازی در سازه های ساختمانی، استفاده از این نوع پنجره ها بسیار مناسب می باشد.

با توجه به مزایای گفته شده می توان این نتیجه را گرفت که پنجره upvc استاندارد بهترین انتخاب می باشد. شرکت فاراد پنجره با استفاده از ماشین آلات استاندارد جهت تولید پنجره upvc و استفاده از پروفیل UPVC ویستابست و یراق آلات ROTO آلمان و شیشه های دوجداره تماما صنعتی، آماده ارایه سیستم های دوجداره UPVC به مشتریان عزیز می باشد.